دکلره کردن موها
دکلره کردن موها

آیا دکلره کردن موها ضرر دارد؟

آیا دکلره کردن موها ضرر دارد؟

بله اگر به صورت مداوم انجام شود آسیب جدی به مو وارد می کند. از دکلره برای عوض کردن رنگ زمینه مو استفاده می شود و امروزه در بسیاری از آرایشگاه ها، مشتریان زیادی دارد. ترکیبی از چند مواد شیمیایی است که برای روشن کردن و بلوند کردن مو استفاده می شود.

از عوارض دکلره کردن موها:

آب و کراتین مو را از بین می برد و باعث خشکی و پوک شدن تار مو می شود.

آسیب جدی به پوست سر می رساند و اگر به صورت مداوم استفاده شود می‌تواند ریزش مو و سفید شدن موها را به دنبال داشته باشد.

حتما قبل از این کار، ابتدا بر روی  قسمتی از مو امتحان کنید تا از حساسیت و التهاب مانند قرمزی یا خارش پوست سر جلوگیری کنید.

بهتر است در سال بیشتر از 1 یا 2 بار موهایتان را دکلره نکنید تا در این فاصله هم موهای شما فرصت کافی برای رشد داشته باشد و هم رنگ های جدید باعث آسیب بیشتری به مو می شود.

حتما بعد از دکلره کردن موها، از شامپو و نرم کننده مخصوص مو استفاده کنید زیرا باعث لطافت بیشتر مو و راحت تر شانه کردن مو می شود. موضوعی دیگر که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای حالت دادن موهای خود هرگز از باد گرم سشوار، اتو مو استفاده نکنید زیرا خرد شدن و شکنندگی مو را به همرا دارد.

رنگ کردن و دکلره کردن مو، بسیار مهم است پس باید در آرایشگاهی انجام دهید که از بهترین مواد استفاده کند تا کم ترین آسیب به مو وارد شود و اگر به دنبال بهترین آرایشگاه زنانه اصفهان هستید که بهترین رنگ ولایت مو اصفهان را انجام دهد، ما به شما سالن زیبایی مهسا یزدانفر به مدیریت سرکار خانم یزدانفر را معرفی می کنیم.

دکلره کردن موها
دکلره کردن موها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *