بهترین آرایشگاه عروس اصفهان عادات آرایشی سالم
بهترین آرایشگاه عروس اصفهان

عادات آرایشی سالم

عادات آرایشی سالم

ریمل ، رژ لب ،کرم پود ، پرایمرو خط چشم محصولات زیبایی هستند که برای بسیاری از خانمها در سراسر جهان یک ضرورت محسوب می شوند. با این وجود ، همیشه باید عادات آرایشی سالم را رعایت کنید آرایش می تواند برای سلامتی پوست شما مضر باشد. عادات آرایش ناسالم می تواند باعث آکنه ، پیری و چربی پوست یا خشکی شود. در اینجا بیشتر در مورد اثرات منفی استفاده روزانه از آرایش آورده شده است.

 

اثرات مضر آرایش

منافذ مسدود شده

شستن صورت خود در شب آسان است ، اما بیشتر افراد  در این قضیه تنبل هستند. خوابیدن با آرایش می تواند منافذ شما را مسدود کرده و پوست شما را مستعد آکنه کند. همچنین می تواند چشم شما را تحریک کند و باعث ایجاد برآمدگی هایی بر روی پوست نزدیک به چشم شما و عفونت چشمی شود.

پیری زودرس

نشستن آرایش بر روی پوست شما یک شبه می تواند چین و چروک را برجسته کند. آسیب آفتاب همچنین می تواند باعث پیری شود (و بسیاری از افراد وقتی آرایش می کنند از ضد آفتاب استفاده نمی کنند). لکه های کک و مک و چین و چروک ممکن است در نتیجه عدم محافظت صحیح از پوست شما ظاهر شود.

پوست خشک یا روغنی

برخی از محصولات آرایش می توانند پوست شما را خشک تر یا روغنی تر از حد معمول نشان دهند. علاوه بر این ، هنگامی که افرادی که پوستشان به طور طبیعی خشک است سعی می کنند  ، آرایش می تواند پوست آنها را حتی خشک تر کند. با وجود علائمی مانند پوستی پوسته پوسته  شده می توانید بگویید که آیا پوست خشک دارید. صورت براق نشانه پوست روغنی است.

بنابراین اگر هر روز مانند بسیاری از خانم ها آرایش می کنید ، چگونه می توانید از پوست خود محافظت کنید؟ ما بعضی از عادت های آرایش را برای شما در حفظ سلامت پوست در اسرع وقت جمع آوری کرده ایم. اگر این عادت ها را ایجاد کنید ، پوست شما از شما تشکر می کند.

عادت آرایشی سالم برای پوست شما:

صورت خود را هر شب بشویید

ایجاد انگیزه برای ایجاد عادات آرایشی سالم خود دشوار است که بتوانید شب ها قبل از خوابیدن آرایش خود را بردارید. اما برای جلوگیری از صدمه زدن به پوست ، ایجاد این عادت ضروری است. این روند ابتدا شامل استفاده از  پاک کننده آرایش و دوم شستشوی صورت با پاک کننده صورت است.

برس های خود را مرتبا تمیز کنید

انجام این کار به طور منظم دشوار است ، اما شما فقط باید یکبار در ماه برس های آرایش خود را تمیز کنید. تمیز کردن عمیق برس های شما به خلاص شدن از شر باکتری های مضر روی برس هایی که از پوست شما ایجاد می شود – از عرق و سلول های مرده پوست – و باکتری های حاصل از محصولات آرایش کمک می کند.

محصولات آرایشی را پیدا کنید که برای پوست شما مفید باشد

پوست همه افراد متفاوت است و به همین دلیل باید به نحوه واکنش پوست خود به محصولات مختلف توجه کنید. برخی از محصولات ممکن است پوست شما را خشک کنند ، در حالی که برخی دیگر می توانند آن را چرب کنند. از طریق آزمایش و خطا می توانید لوازم  آرایشی را پیدا کنید که برای پوست شما بهترین است. بسیاری از متخصصین پوست ، محصولات آرایشی مبتنی بر مواد طبیعی را توصیه می کنند ، زیرا اغلب به پوست شما اسیب نمیرساند.

روزانه از مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده کنید

افراد معمولاً از مرطوب کننده یا ضد آفتاب به عنوان بخشی از کارهای روزمره آرایش خود استفاده نمی کنند ، اما ، آنها واقعاً باید  مرطوب کننده می تواند به کاهش آرایش خشکی کمک کند ، و ضد آفتاب می تواند با اقدامات ضد پیری کمک کند. برای مبارزه با خشکی پوست ، سعی کنید از قرار دادن آرایش بر روی پوست به طور مستقیم خودداری کنید. اگر باید آرایش کنید ، از مرطوب کننده به عنوان پایه زیر آرایش خود استفاده کنید.همچنین مارک هایی در دسترس هستند که مرطوب کننده و ضد آفتاب را در یک محصول ترکیب می کنند تا به شما در صرفه جویی در وقت کمک کند.

آرایش را به اشتراک نگذارید

وقتی می خواهید رژ لب دوست خود را قرض بگیرید ، بهتر است دو باره به عادات آرایشی سالم فکر کنید. به اشتراک گذاشتن محصولات زیبایی راهی عالی برای انتشار باکتری ها است. ممکن است راحت باشد ، اما در دراز مدت به پوست شما آسیب میزند.

این مراحل ساده به شما کمک می کند پوستی سالم و درخشان را که شایسته شماست به دست آورید. آرایش برای پوست شما کاملاً بد نیست ، اما در صورت استفاده از عادت آرایش های ناسالم ، می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. ایجاد این روالها به ایجاد محیطی امن برای پوست شما کمک می کند. حتی اگر این نکات ساده هستند ، به شما کمک می کنند تا از آکنه ، پیری ، و خشکی یا چربی پوست نجات پیدا کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *