لایه برداری پوست
لایه برداری پوست

لایه برداری پوست

 چگونگی لایه برداری پوست

لایه برداری پوست ، می تواند پوست روشن تر و درخشان تر را نشان دهد.

از لایه برداری به عنوان جنبه تمیز کردن و مراقبت از پوست به کار می رود  پاک کننده روزانه لوازم  آرایشی شما به خلاص شدن پوست از آرایش روزانه ،چربی سطحی که در طول روز تجمع می یابد کمک می کند ، در حالی که یک لایه بردار در واقع در انجام می شود تا سلول های مرده پوستی را که با گذشت زمان جمع شده اند ، از بین ببرد. لایه برداری به شما کمک می کند سلول های مرده پوست را از بین ببرید و پوست را صاف و درخشان تر به نظر می رساند .

همچنین برا ی استفاده سرم ها و کرم های آبرسانی پوست بعد از برداشتن لایه بالایی پوست ، محصولات قادر خواهند بود تا عمیق تر به پوست نفوذ کنند ، که با گذشت زمان می تواند به جوانسازی و  درخشش پوست کمک کند .

 

چند نوع لایه برداری داریم؟

دو نوع لایه بردار وجود دارد: لایه بردارهای فیزیکی و لایه بردارهای شیمیایی. آنها هر دو کار یک نتیجه را دارند ، اما از طرق مختلف به این کار می پردازند.

 

چگونگی کار لایه بردار فیزیکی

لایه بردارهای فیزیکی با از بین بردن فیزیکی سلول ها با مواد ساینده قابل مشاهده کار می کنند. لایه بردارهی فیزیکی  حاوی دانه های ریزی هستند که وقتی روی پوست مالیده می شوند سلول های مرده پوست را از بین می برند. ممکن است با استفاده از یک برس تمیز کننده ، میت ، دستگاه میکرودرم ابریژن در منزل یا فقط نوک انگشتان شما نیز سلول های مرده جدا شوند.

اگر از یک لایه بردار فیزیکی استفاده می کنید ، ابتدا صورت خود را مرطوب کنید ، سپس یک اسکراب  بمالید. با استفاده از حرکات دایره ای آن را روی پوست ماساژ دهید ، سپس با آب بشویید. دستورالعمل های محصول خود را نیز بررسی کنید – برخی توصیه می کنند محصول را به مدت 30 ثانیه یا یک دقیقه بعد از شستشو استفاده کنید.

نحوه عملکرد مواد لایه بردار شیمیایی

از طرف دیگر ، لایه بردارهای شیمیایی با حل کردن سلول های مرده پوست با اسید کار می کنند. دو دسته اسید اصلی در رده های اکسید کننده شیمیایی وجود دارد: اسیدهای هیدروکسی اسید(AHA ) و اسیدهای بتا هیدروکسی(BHAs)

مانند گلیکولیک اسید ، رایج ترین آنهاست که – با ایجاد اختلال در پیوند بین سلول های مرده پوست ، باعث می شود تا از بین برد .

از طرف دیگر مواد منفجره کننده شیمیایی عموماً درمانهای ترکیبی دارند که نیازی به شستشو نیست ، مگر اینکه پوست آن یا ماسک باشد. یک یا دو پمپ را برای تمیز کردن و خشک کردن پوست و تنظیم شده اعمال کنید. باز هم ، دستورالعمل های محصول را بخوانید تا مطمئن شوید که از آن به درستی استفاده می کنید.

مراقبت های بعد از لایه برداری پوست

سپس از مرطوب کننده  و سایر محصولات مراقبت از پوست بعد از لایه برداری استفاده کنید تا از مزایای افزایش نفوذ استفاده کنید. و ضد آفتاب را فراموش نکنید.  AHA ها می توانند پوست را در برابر آفتاب حساس تر کنند.

عروس خانم های عزیز می توانند چندین ماه قبل از عروسی خود برای داشتن پوستی زیبا برای میکاپ روز عروسی لایه برداری و مراقبت های زیبایی پوست را برای زیبایی و درخشندگی پوست در سالن زیبایی مهسا یزدانفر انجام دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *