مراقبت های شبانه پوست

مراقبت های شبانه پوست و اهمیت دادن به آن برای سلامت پوست

مراقبت های شبانه پوست

برای داشتن پوستی سالم و درخشان، بایستی به صورت شبانه روزی به آن رسیدگی کرد. اما مراقبت های شبانه پوست به دلیل اکسیژن رسانی بیشتر و ترمیم شدن پوست در شب از اهمیت بیشتری برخوردار است. قبل از خواب بایستی از مرطوب کننده ها و آبرسان ها برای شادابی بیشتر پوست استفاده کرد.

اگر در طول روز از لوازم آرایشی استفاده می شود، هنگام خوابیدن و قبل از رفتن به رختخواب یکی از مهمترین کارها، پاک کردن این آرایش ها از صورت است. پاک نکردن آرایش قبل از خواب باعث ایجاد التهاب در پوست شده و منافذ پوست را می بندد.

اهمیت مراقبت های شبانه پوست و مراحل انجام آن

برای داشتن پوستی کاملا سالم، بایستی هنگام رفتن به رختخواب مواد آرایشی مورد استفاده را از روی پوست پاک کرد. برای این کار بهتر است ابتدا تمامی مواد آرایشی را از روی صورت تمیز کرده و سپس به وسیله از پاک کننده های آرایشی، باقی مانده مواد را نیز پاک کرد.

یکی از مراحل مراقبت های شبانه پوست، شستن صورت است. ماده ای که با استفاده از آن صورت را شستشو می دهیم باید متناسب با نوع پوست باشد. پس از شستشو و پاک کردن پوست از لوازم آرایشی، پوست بایستی حالتی نرم و لطیف داشته باشد.

لایه برداری یکی دیگر از موارد ضروری در مراقبت های پوست است که باعث از بین رفتن لایه های مرده پوست می شود. همچنین لایه برداری باعث از بین رفتن چین و چروک های روی پوست نیز می شود.

آبرسانی و مرطوب کردن پوست نیز در شب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. استفاده از انواع مختلف مرطوب کننده و آبرسان نیز با توجه به فصل های سرد و گرم متفاوت خواهد بود. برای مثال در فصل های گرم سال بهتر است از مرطوب کننده های ملایم استفاده کرد

یکی دیگر از موارد ضروری در مراقبت های شبانه پوست استفاده از ماسک برای حفظ شادابی پوست است. بهتر است حداقل هفته ای یکبار قبل از خواب از ماسک های صورت استفاده کرد.

همچنین استفاده از کرم های دور چشم در هنگام شب نیز باعث از بین رفتن چروک های ریز دور چشم و یا تیرگی در اطراف چشم می شود.

سالن زیبایی مهسا یزدانفر بهترین آرایش عروس اصفهان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *