معایب خوابیدن با آرایش
معایب خوابیدن با آرایش

معایب خوابیدن با آرایش چیست و تا چه میزان می تواند به پوست آسیب برساند؟

 معایب خوابیدن با آرایش چیست و تا چه میزان می تواند به پوست آسیب برساند؟
اگر شب هنگام خوابیدن چهره خود را پاک نکنید، خاک و سلول های پوست مرده برطرف نمی شوند. آنها بر روی پوست باقی می مانند، منافذ را مسدود می کنند و منجر به التهاب مزمن به شکل جوش می شوند.
تا به حال صبح بیدار شده اید، در آینه نگاه کنید و آرزو کنید که پوست شما روشن تر باشد؟ کمبود پاک کردن آن قبل از اینکه به رختخواب بروید، می تواند مشکل باشد. روغن ها و سلول های پوست مرده در لایه های بیرونی پوست همیشه در برابر بالش قرار می گیرند و جریان طبیعی این لایه اپیدرمی خسته کننده کاهش می یابد. پاکسازی و لایه برداری منظم، برای نشان دادن سلول های جدید پوست و ایجاد روند طبیعی بهبودی پوست است.
در حالی که پاکسازی پوست گام مهمی در رژیم زیبایی هر کس دارد، به ویژه برای افرادی که دارای پوست دلپذیر هستند و برای افرادی که دارای پوست های چرب مانند آکنه هستند، خوابیدن با آرایش می تواند شرایط پوستی خود را بدتر کند.
از دیگر معایب خوابیدن با آرایش  این است که لوازم آرایشی اغلب حاوی مواد حساس هستند و زمانی که به مدت طولانی روی پوست قرار می گیرد می تواند باعث التهاب شود و هم چنین افرادی که دارای پوست حساس هستند، باید بسیار مراقب باشند.
همه می دانند که خواب برای سلامت پوست فوق العاده مهم است و مهمترین کاری که می توانید برای پوست خود انجام دهید ممکن است یک خواب شبانه عالی باشد.” در طول چرخه خواب خود، پوست خود را از هر گونه تنش زیست محیطی و یا جسمی که ممکن است در طول روز ایجاد کند، بازسازی می کند. پوست شما نیز در هنگام خواب خواب آلودگی بیشتری دارد و باعث می شود زمان مناسب برای استفاده از مرطوب کننده ها، سرم ها و داروها باشد. بنابراین اگر اتفاقی یک شب با آرایش بخوابید بدانید پوست خود را از زمان با کیفیت مناسب محروم کردید
اگر به طور تصادفی با آرایش خود خوابیدید، برخی از چیزهایی که می توانید صبح روز بعد برای کاهش التهاب انجام دهید، وجود دارد: اول، صورت خود را کاملا تمیز کنید. اگر زمان داشته باشید، بخور دهید یا دوشش طولانی و گرم برای باز کردن منافذ خود داشته باشید. پس از آن، داروهای ضد آکنه استفاده کنید. اگر با آرایش به طور منظم خوابیدید، پوست شما ممکن است آسیب جدی دیده باشد.برای مشاوره و خدمات تخصصی پوست می توانید به سالن زیبایی مهسا یزدانفر، بهترین آرایشگاه اصفهان مراجعه کنید.

معایب خوابیدن با آرایش
معایب خوابیدن با آرایش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *