کرم های ضد آفتاب
کرم های ضد آفتاب

چرا باید از کرم های ضد آفتاب استفاده کرد؟

کرم های ضد آفتاب:
کرم های ضد آفتاب محصولاتی هستند که ترکیبی از چندین ماده هستند که به جلوگیری از اشعه ماوراء بنفش (UV) )خورشید از رسیدن به پوست می انجامد. دو نوع از اشعه ماوراء بنفش، UVA و UVB، به پوست آسیب می رسانند، سن آنها را قبل از موعد و خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد.
UVB عامل اصلی در برابر آفتاب سوختگی است، در حالی که اشعه های UVA، که عمیق تر به پوست نفوذ می کنند، با چروک شدن، تضعیف و دیگر اثرات ناشی از پیری زودرس، همراه است.
آن ها هم چنین اثرات سرطان زایی اشعه UVB را افزایش می دهند و به طور فزاینده ای به عنوان یک علت سرطان پوست به تنهایی دیده می شوند. کرم های ضد آفتاب در توانایی خود برای محافظت در برابر UVA و UVB متفاوت هستند.
SPF چیست؟
اکثر کرم های ضد آفتاب با SPF 15 و بالاتر، در برابر UVB از پوست محافظت می کنند. SPF یا فاکتور حفاظت خورشید، اندازه گیری توانایی استفاده از کرم های ضد آفتاب برای جلوگیری از آسیب به UVB است.
هر فرد بالای شش ماه باید از این کرم روزانه استفاده کند. حتی کسانی که در داخل کار می کنند، برای مدت کوتاهی در طول روز در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرند، به ویژه اگر آنها در نزدیکی پنجره ها کار می کنند که معمولا UVB را فیلتر می کنند، اما اشعه های UVA را فیلتر نمی کنند.
کودکان زیر شش ماه نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرند، زیرا پوست آنها به مواد شیمیایی موجود در کرم های ضد آفتاب و هم چنین اشعه های خورشیدی بسیار حساس است. لباس سایه و لباس محافظ بهترین راه محافظت از نوزادان از خورشید است. برای مشاور پوست و اینکه چه نوع کرم ی برای پوست شما مفید است، می توانید علاوه بر دکتر پوست به یک آرایشگر حرفه ای مراجعه کنید و ما به شما مهسا یزدانفر بهترین آرایشگاه زنانه اصفهان را معرفی می کنیم.

کرم های ضد آفتاب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *